Softball Factory
Register Now

2015 Winter Classic Schedule

September 3rd, 2014  |  Published in Uncategorized

National Training Center

1935 Don Wickham Drive
Clermont, FL 34711

Field 1 Field 2 Field 3
Saturday
9:00 AM LC Tigers Gold vs Stumps Bandits Clearwater Bombers vs Future Rebels Black Lady Bandits vs Seffner Lady Hawks
10:45 AM Angels Gold vs FL Force Future Rebels Teal vs CF Eagles Rock Gold vs Gainesville Gators
12:30 PM Angels Gold vs LC Tigers Gold Team FLA vs Windermere Wildfire Future Rebels Teal vs Lady Bandits
2:15 PM Stumps Bandits vs Team FLA Seffner Lady Hawks vs Clearwater Bombers Gainesville Gators vs FL Force
4:00 PM FL Force vs Windermere Wildfire CF Eagles vs Future Rebels Black Rock Gold vs Stumps Bandits
5:45 PM LC Tigers Gold vs Windermore Wildfire CF Eagles vs Clearwater Bombers Future Rebels Black vs Lady Bandits
7:30 PM Rock Gold vs Team FLA Gainesville Gators vs Angels Gold Future Rebels Teal vs Seffner Lady Hawks
Field 4 Field 5
Saturday
Under Armour Softball Factory National Tryout
9:00 AM Under Armour Softball Factory National Tryout
10:45 AM Deerfield Beach Sharks vs 3n2 FL Diamond Girlz Under Armour Softball Factory National Tryout
12:30 PM 3n2 FL Diamond Girls vs LC Lady Canes Under Armour Softball Factory National Tryout
2:15 PM Deerfield Beach Sharks vs Windermere Wildfire
4:00 PM 3n2 FL Diamond Girls vs Windermere Wildfire
5:45 PM Deerfield Beach Sharks vs LC Lady Canes
7:30 PM Windermere Wildfire vs LC Lady Canes

 

Hancock Field

3302 Hancock Road
Clermont, FL 34711

Field 1 Field 2 Field 3
Saturday
9:00 AM
10:45 AM Stealers vs CF Gold East Cobb Edge vs FL Force Future Rebels Black vs Turnin 2
12:30 PM 3n2 Diamond Girlz vs CF Eagles CF Red Raiders vs Future Rebels Teal FL Select vs Elite Gold
2:15 PM 3n2 Diamond Girlz vs Stealers CF Red Raiders vs East Cobb Edge FL Select vs Future Rebels Black
4:00 PM CF Eagles vs CF Gold Future Rebels Teal vs FL Force Elite Gold vs GA Rockers
5:45 PM Stealers vs CF Eagles East Cobb Edge vs Future Rebels Teal Future Rebels Black vs Elite Gold
7:30 PM 3n2 Diamond Girlz vs CF Gold CF Red Raiders vs FL Force FL Select vs GA Rockers
Field 4
Saturday
9:00 AM
10:45 AM Parkland Phoenix vs 3n2 Diamond Girls PJ
12:30 PM GA Rockers vs Parkland Phoenix
2:15 PM FL Force vs 3n2 Diamond Girlz PJ
4:00 PM Parkland Phoenix vs Turnin 2
5:45 PM 3n2 Diamond Girls PJ vs Turnin 2
7:30 PM

All Games Sunday are TBD as teams will draw into elimination play. Elimination play begins at 8:30 AM and championships are set for around 2:30 PM.